Handla säkert hos oss! Läs om Covid-19 här >>

Butiker

Har du frågor om sortimentet? Kontakta din Leklustbutik.

Borås

Beginners
Storknallen Knalleland
506 30 Borås
Telefon: 033-14 14 66
E-post: boras@leklust.se

Öppettider

Mån - Fre: 10.00-20.00
Lör: 10.00-17.00
Sön: 10.00-17.00

Visa Borås

Bredaryd

Smålänningen
Industrivägen 12
330 10 Bredaryd
Telefon: 0370-807 80
E-post: bredaryd@leklust.se

Öppettider

Mån - Fre: 09.30-18.00
Lör: 09.30-16.00
Sön: 12.00-16.00

Visa Bredaryd

Eskilstuna

Lasses leksaker
Nybrogatan 4
632 20 Eskilstuna
Telefon: 016-130335
E-post: eskilstuna@leklust.se

Öppettider

Mån - Fre: 10.00-18.00
Lör: 10.00-16.00
Sön: 12.00-16.00

Visa Eskilstuna

Helsingborg

Leklust
Garnisongatan 10
254 66 Helsingborg
Telefon: 042-151810
E-post: helsingborg@leklust.se

Extra öppettider

Fredag 27/11: 9.00-18.00
Söndag 29/11: 11.00-16.00
Söndag 6/12: 11.00-16.00

Öppettider

Mån - Fre: 10.00-18.00
Lör: 10.00-16.00
Sön: 11.00-15.00

Visa Helsingborg

Hudiksvall

Leklust
Storgatan 24
824 30 Hudiksvall
Telefon: 0650-595082
E-post: hudiksvall@leklust.se

Öppettider

Mån - Fre: 10.00-18.00
Lör: 10.00-16.00
Sön: 11.00-15.00

Visa Hudiksvall

Kalmar

AB Kalmar Lek & hobby
Södra Långgatan 32
392 32 Kalmar
Telefon: 0480-24717
E-post: kalmar@leklust.se

Extra öppet söndagar

Sön: 12.00-16.00

Öppettider

Mån - Fre: 10.00-18.00
Lör: 10.00-16.00
Sön: Stängt

Visa Kalmar

Kungsbacka

Leksakslandet
Kungsmässan
434 32 Kungsbacka
Telefon: 0300-168 48
E-post: kungsbacka@leklust.se

Öppettider

Mån - Fre: 10.00-20.00
Lör: 10.00-18.00
Sön: 10.00-18.00

Visa Kungsbacka

Ljusdal

Albins leksaker
N. Järnvägsgatan 47
827 32 Ljusdal
Telefon: 0651-711682
E-post: ljusdal@leklust.se

Öppettider

Mån - Fre: 10.00-18.00
Lör: 10.00-15.00
Sön: Stängt

Visa Ljusdal

Luleå

Leklust Luleå
Banvägen 25
973 46 Luleå
Telefon: 0920-20 03 50
E-post: lulea@leklust.se

Öppettider

Mån - Fre: 10:00-18:00
Lör: 10:00-16:00
Sön: 11:00-15:00

Visa Luleå

Mariestad

Lekhörnan/Leklust
Kungsgatan 10
542 30 Mariestad
Telefon: 0501-144 00
E-post: mariestad@leklust.se

Följ oss

Facebook
Instagram

Öppettider

Mån - Fre: 10.00-18.00
Lör: 10.00-15.00
Sön: 11.00-15.00

Visa Mariestad

Mora

Leklust
Rondellens köpcentrum
792 54 Mora
Telefon: 0250-71628
E-post: mora2@leklust.se

Öppettider

Mån - Fre: 10.00-18.00
Lör: 10.00-15.00
Sön: 11.00-15.00

Visa Mora

Mora

Leklust
Kyrkogatan 16
792 30 Mora
Telefon: 0250-71185
E-post: mora@leklust.se

Öppettider

Mån - Fre: 10.00-18.00
Lör: 10.00-15.00
Sön: 11.00-15.00

Visa Mora

Sala

Elon´s Leksaker
Rådhusgatan 8c
733 30 Sala
Telefon: 0224-10314
E-post: sala@leklust.se

Öppettider

Mån - Fre: 10.00-18.00
Lör: 10.00-15.00
Sön: Stängt

Visa Sala

Sundsvall

Leklust
Birsta Syd, Gesällvägen 18
863 41 Sundsvall
Telefon: 060-52 59 90
E-post: sundsvall@leklust.se

Tillfälliga öppettider 23/11 - 23/12

Tillfälliga öppettider för vardagar, 23/11 - 23/12.
Mån - Fre: 9.00-19.00

Öppettider under julen

Julafton: Stängt
Juldagen: Stängt
Annandag jul 26/12: 10.00-16.00
Nyårsafton: Stängt
Nyårsdagen: Stängt
Trettondagsafton 5/1: 10.00-17.00
Trettondag jul 6/1: 10.00-16.00

Öppettider

Mån - Fre: 10.00-19.00
Lör: 10.00-16.00
Sön: 11.00-16.00

Visa Sundsvall

Södertälje

Weda Lek AB
Wedavägen 10
151 42 Södertälje
Telefon: 08-550 888 00
E-post: sodertalje@leklust.se

Öppettider

Mån - Fre: 10.00-19.00
Lör: 10.00-16.00
Sön: 11.00-16.00

Visa Södertälje

Tomelilla

Bo Ohlsson AB
Malmövägen 12-14
273 35 Tomelilla
Telefon: 0417-78700
E-post: tomelilla@leklust.se

Öppettider för julen

From helgen v 47
Vardagar: 10.00-20.00
Lör-sön: 10.00-18.00

Julafton: 9.00-13.00
Juldagen: stängt
Annandag jul: 9.00-18.00
Nyårsafton: 10.00-14.00
Nyårsdagen: stängt
Trettondagsafton: 10.00-17.00
Trettondagen: 10.00-17.00

Öppettider

Mån - Fre: 10.00-19.00
Lör: 10.00-17.00
Sön: 10.00-17.00

Visa Tomelilla

Trollhättan

Beginners
Etage Överby Köpcentrum
461 70 Trollhättan
Telefon: 0520-970 40
E-post: trollhattan@leklust.se

Öppettider

Mån - Fre: 10.00-19.00
Lör: 10.00-17.00
Sön: 11.00-17.00

Visa Trollhättan

Ulricehamn

Leklust
Storgatan 19-21
523 30 Ulricehamn
Telefon: 0321-13038
E-post: ulricehamn@leklust.se

Öppettider

Mån - Fre: 10.00-18.00
Lör: 10.00-14.00
Sön: Stängt

Visa Ulricehamn

Uppsala

Leklust City
S:t Persgatan 16
753 20 Uppsala
Telefon: 018-143425
E-post: city.uppsala@leklust.se

Julöppettider

Vardagar 1/12 - 16/12: 10.00-19:00
Vardagar 17/12 - 23/12: 10.00-20.00

Lördagar 28/11 - 12/12: 10.00-17.00
Lördag 19/12: 10.00-18.00

Söndagar 29/11 - 13/12: 12.00-17.00
Söndag 20/12: 10.00-18.00

Julafton: 10.00-13.00
Juldagen: Stängt
Annandagen: 10.00-17.00
Nyårsafton: Stängt
Nyårsdagen: Stängt

Öppettider

Mån - Fre: 10.00-18.30
Lör: 10.00-17.00
Sön: 12.00-16.00

Visa Uppsala

Uppsala

Leklust Gränby
Gränbystaden Galleria
754 60 Uppsala
Telefon: 018-15 69 00
E-post: uppsala@leklust.se

Julöppettider

Vardagar 25/11 - 16/12: 9.00-20.00
Lördag, söndag: 10:00-20:00

Vardagar 17/12-23/12: 9.00-21.00
Lördag 19/12: 10:00-21:00
Söndag 20/12: 10:00-21:00

Julafton: 10.00-14.00
Juldagen: Stängt
Annandagen: 10.00-20.00
Nyårsafton: 10.00-16.00
Nyårsdagen: Stängt

Öppettider

Mån - Fre: 10.00 - 20.00
Lör: 10.00 - 20.00
Sön: 10.00 - 20.00

Visa Uppsala

Visby

Lekstugan
Hästgatan 18
621 56 Visby
Telefon: 0498-215050
E-post: visby@leklust.se

Öppettider

Mån - Fre: 10.00-18.00
Lör: 10.00-16.00
Sön: Stängt

Visa Visby

Västerås

Leklust Västerås
Vasagatan 16
722 15 Västerås
Telefon: 021-13 11 51
E-post: vasteras@leklust.se

Öppettider

Mån - Fre: 10.00-18.00
Lör: 10.00-16.00
Sön: 12.00-16.00

Visa Västerås

Örnsköldsvik

LEKLUST/Citylek
Port 9  Storgatan/Köpmangatan
891 33 Örnsköldsvik
Telefon: 0660-77733
E-post: ornskoldsvik@leklust.se

Öppettider

Mån - Fre: 10.00-19.00
Lör: 10.00-16.00
Sön: 12.00-16.00

Visa Örnsköldsvik